HabLab Dla natury


story

Nasza firma poprzez swoją działalność polepsza stan środowiska naturalnego.

Nasi klienci oprócz wymiernych zysków wynikających z wykonanych badań polepszają swoimi działaniami stan otaczającego ich środowiska.

Poprzez świadczenie badań laboratoryjnych oraz dostarczanie klientom obiektywnych i dokładnych wyników działamy wspólnie na korzyść Matki Natury.

W jaki sposób?

Przemysł i handel

Zlecenie zbadania próbki towaru przed ich nabyciem w naszym laboratorium pozwala na wykrycie zanieczyszczeń, jego nadmiernego zawilgocenia lub po prostu uchronienie przed nabyciem towaru niepełnowartościowego lub niespełniającego wymagań kupującego. Chroni to zleceniodawcę badania przed kosztami oczyszczenia nabytego towaru lub jego ewentualnej utylizacji.

Badanie wody

Badania zbiorników wodnych umożliwiają szybkie wykrywanie zanieczyszczeń oraz znalezienie źródła ich pochodzenia. Badanie wody uchroni hodowcę ryb przed ogromnymi kosztami ich ewentualnego leczenia. Właściciele prywatnego kąpieliska, dzięki badaniom wody mogą być spokojni o zdrowie ludzi korzystających z uroków pływania w ich jeziorze czy stawie.

Rolnictwo

Rolnicze badanie gleby w największy sposób oddziałuje pozytywnie na środowisko naturalne. Odkwaszanie gleby przez rolników wykonujących u nas badania, poprawia różnorodność mikroorganizmów żyjących w ich glebie, zwiększa przyswajalność związków odżywczych dla roślin oraz zmniejsza ekspozycje roślin na toksyczny glin. Badanie pola pod katem zawartości makroelementów umożliwia precyzyjne nawożenie, a co za tym idzie ograniczenie nadmiernego użycia nawozów przez rolników.

HabLab dla natury

Staramy się maksymalnie zmniejszyć ślad środowiskowy (environmental footprint) zostawiany przez naszą firmę. Dzieje się tak miedzy innymi poprzez segregację odpadów, kompostowanie resztek organicznych, stosowanie energooszczędnych maszyn i urządzeń oraz systemów oświetleniowych. Newralgiczna jest również kwestia odpadów chemicznych z laboratorium. Badania przeprowadzamy zużywając minimalne ilości odczynników. Powstałe w wyniku badań odpady i popłuczyny nie są wylewane “do zlewu” tylko do specjalnie do tego przystosowanych pojemników. Utylizacja odczynników chemicznych powstałych w naszych procesach badawczych zajmuje się współpracująca z nami specjalistyczna firma. Dzięki temu nie odprowadzamy do kościerskich ścieków żadnych niebezpiecznych chemikaliów.

Zawsze sceptycznie odnosiliśmy się do nachalnej i szpecącej krajobraz reklamy wielkoformatowej, dlatego nie znajdziecie naszych reklam „na płotach” i billboardach.

Wiedząc ile energii i drewna kosztuje produkcja papieru, maksymalnie ograniczamy drukowanie dokumentów w naszej firmie, a w większości korzystamy z ekologicznego papieru i kopert wyprodukowanych z makulatury.

Nasze laboratorium znajduje się w budynku który ogrzewany jest nowoczesnym piecem na biomasę. Paliwem zapewniającym ciepło jest przyjazne środowisku drewno lub pellet które nabywane jest od lokalnych producentów. Region w którym się znajdujemy jest zasobny w lasy, a także mieści się tu wiele firmy przetwórstwa drzewnego – przyczyniamy się w ten sposób do pełnego wykorzystania dobrodziejstw kaszubskiego drewna oraz poprawy jakości powietrza w samej Kościerzynie.

story

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia swojej przeglądarki.

Rozumiem Czytaj więcej